PIVNÍ TURISTIKA, czech beer tourism

pivovary, pivní akce, pivní lázně

pivní turistika, na pivo, pivo, czech beer tourism, Tschechisches Bier Tourismus, pivní fanda, pivní soutěže, pivní stezky, pivní lázně, pivní pivovarské muzeum, pivostezky, pivovary, minipivovary, pivní akce, pivotéky, pivní místa, pivní turisti

Hamerská krčma Jonáš

hamernikrazitko-overeno

jonas1jonas2jonas3jonas4

POPIS:

Hamerská krčma je kulturní památkou České republiky, byla předána hamerníkům výsadním listem 1613. Díky tomu krčma obsluhuje hosty již 400 let. V posledních letech hamerská krčma nebyla horší než na třetím místě v soutěži Hospůdka roku. Tradiční české speciality jako je např. králík na smetaně, pečená jehněčí kolínka přitahují do krčmy stále více hostů.

ADRESA:

Svobodné Hamry 4, 539 01 Hlinsko

MAPA:

Zvětšit mapu

KONTAKT:

www.hamerskakrcma.cz

NABÍZENÉ PIVO:

Tahákem krčmy v současné době je speciální pivo Hamerník, které je speciálně vařeno pro Hamerskou krčmu, dále nabízíme piva z Chotěbořského pivovaru. Pivo Hamerník 10° – pivo je vařeno tradičně českou technologii, která je prověřena stovkami let praxe. Hamerské pivo kvasí v otevřených kádích a dokvašuje v ležáckých tancích. Naše pivo má výbornou chlebnatost, plnost, říz, oku lahodnou barvu, ulpívající pěnivost a harmonicko hořkost. Toto pivo je originální.
Dále nabízíme Polo polotmavé pivo, Speciál Karamelové pivo 13,5°, Nealkoholické pivo Chotěbor a Plzeňský Prazdroj 12°, nealkoholický pivní nápoj Bernard  s příchutí višně a švestky.

OTEVÍRACÍ DOBA V SEZÓNĚ:

Po–Čt 11.00–22.00
Pá–So 11.00–23.00
Ne 11.00–20.00

OTEVÍRACÍ DOBA V MEZISEZÓNĚ:

Po–Út Zavřeno
St–Čt 11.00–20.00
Pá–So 11.00–23.00
Ne 11.00–20.00

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:

Ne.

NABÍZENÉ JÍDLO:

Staročeské recepty, které nám předaly naše babičky. Speciality z jehněčího, králíčího masa. Pečené kachny a husy v naší peci. Speciality z brambor, bramborové placky na slano a na sladko, bramborové halušky, zelné placky. Ze sladkého talíře nabízíme bramborové taštičky s domácími švestkovými povidly, šišky s mákem sypané pstrouhaným perníkem maštěné máslem, domácí jahodové knedlíky, rebarborový koláč s malinami, jablkový štrůdl s ořechy a domácí šlehačkou…

UBYTOVÁNÍ:

Ubytovácí kapacita 14 osob – 3× dvoulůžkový pokoj, 2× třílůžkový pokoj a 1× apartmán.

DALŠÍ SLUŽBY:

Firemní akce, svatby, rodinné oslavy, akce krčmy – Domácí zabíjačka

DOPRAVNÍ SPOJENÍ:

auto
autobus
vlak do Hlinska

TIP PIVNÍHO TURISTY:

Z Hamerské krčmy Jonáš se můžete vydat do:

V obci a jejím okolí stojí za vidění:
Betlém Hlinsko
Hamerská přehrada
Skanzen Veselý Kopec
Památník Ležáky

TURISTICKÉ ZNÁMKY:

Pro informace o nejbližších turistických známkách klikněte ZDE.

GEOCACHING.COM:

Zapálení hledači pokladů naleznou nejbližší kešky ZDE.

Máte tip na zajímavé místo v blízkosti tohoto pivovaru, které zde chybí? Napište nám na urbanek@pivnituristika.cz a dejte o něm vědět i ostatním.